Chrzest

„Jeśli ktoś się nie odrodzi z wody i Ducha Świętego, nie może wejść do Królestwa Bożego”

Sakrament chrztu świętego

Sakramentu chrztu świętego udzielamy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o 10.00 i w każdą trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o 13.00, a także w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy podczas Mszy św. o 10.00.

Prosimy o zgłoszenie chrztu dziecka w biurze parafialnym najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną uroczystością. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywa się w sobotę poprzedzającą chrzest święty o godzinie 18.45 w biurze parafialnym.

Do parafii chrztu należy dostarczyć:
– akt urodzenia dziecka
– kartki do spowiedzi rodziców i rodziców chrzestnych
– zaświadczenia o braku przeciwskazań do pełnienia roli ojca/matki chrzestnej

UWAGA!
Zaświadczenie o którym mowa powyżej otrzymać można w parafii aktualnego zamieszkania rodziców chrzestnych. W przypadku, gdy rodzice chrzestni mieszkają na terenie naszej parafii prosimy o kontakt z biurem parafialnym w celu wyjaśnienia, czy nie ma przeciwwskazań do pełnienia przez te osoby roli chrzestnego.