14.10.2018 r. XXVIII Niedziela zwykła

1. „Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć zbawienie”? To ważne pytanie do Pana Jezusa. W Dniu Nauczyciela – Dniu Edukacji Narodowej życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MBNP wszystkim nauczycielom, kapłanom, katechetom, pedagogom, siostrom zakonnym i wychowawcom. Szczęść Boże!
2. Dzisiaj w Kościele w całej Polsce przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Jak co roku obdarowujemy ofiarami do puszek biedną, uzdolnioną młodzież na stypendia dla nich. Bóg zapłać za ofiary pieniężne. W pomocy uczestniczą dziś Rycerze Kolumba i lektorzy, którzy po każdej Mszy świętej zbierają ofiary do puszek.
3. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci codziennie o godz. 17.00. Dorośli i młodzież o godz. 17.30.
4. Dzisiaj (niedziela) spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. O godz. 13.00 Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.
5. Dzisiaj (niedziela) pielgrzymka do Górska z okazji 34 rocznicy śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 12.00 Msza święta w kościele Panny Marii. O godz. 17.00 modlitwy przy krzyżu w Górsku.
6. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
– W poniedziałek: św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.
– We wtorek św. Jadwigę Śląską.
– W środę Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
– W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Msza święta w intencji pracowników Służby Zdrowia w WSD w Toruniu o godz. 18.00 w kaplicy.
Po Mszy świętej spotkanie w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II. Serdecznie zaprasza Ks. Andrzej Bartman – Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia.
7. W czwartek (18.10) odpust ku czci św. Kaspra Del Bufalo – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa. Jest on patronem chorych na raka. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Mszę świętą odpustową w parafii na Bielawach o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
8. W piątek (19.10) o godz. 12.00 Msza święta z udziałem chorych i niepełnosprawnych w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła I. Serdecznie zaprasza Kustosz Sanktuarium – Ojciec Andrzej. Prosimy o pomoc sąsiedzką w dowiezieniu i odwiezieniu chorych. Za serce i życzliwość serdeczne Bóg zapłać!
9. Dnia 28.10.2018 r. (niedziela) Marsz Wszystkich Świętych z udziałem relikwii i wiernych z wszystkich parafii. Rozpoczęcie z Rubinkowa I. O godz. 12.30 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława. Po Mszy świętej wymarsz do naszej parafii na Rubinkowie II. Około godz. 14.00 Marsz zakończy się w naszym kościele. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Trasa Marszu taka sama, jak ta w Boże Ciało.
10. W biurze parafialnym można składać Zdrowaśki jednorazowe i wypominki roczne za zmarłych oraz zamawiać intencje na Mszę świętą zbiorową za naszych zmarłych, która zostanie odprawiona w piątek 2 listopada 2018 r. o godz.18.00. Wypominki jednorazowe za zmarłych odmawiać będziemy od 2 do 9 listopada o godz. 17.45 natomiast nowe wypominki roczne odmawiać będziemy od grudnia w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca.
11. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Misyjna. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Misji.
12. Prasa katolicka u ministrantów.