17.06.2018 r.XI Niedziela zwykła.

1. Wczoraj (w sobotę) o godz. 10.00 w Katedrze święcenia kapłańskie przyjęło dwóch diakonów w tym nasz Ksiądz Stanisław Szczęsny. Mszę świętą w naszym kościele (Sekundycję) odprawi w czwartek (21.06) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dar kapłaństwa.
  2. Ministranci i lektorzy z naszej parafii przeprowadzają zbiórkę pieniędzy do puszek na swój wypoczynek wakacyjny w Górach Stołowych. Bardzo prosimy o wsparcie tych chłopców, aby nagrodzić ich w ten sposób za wzorową służbę w naszej parafii. Msza święta w intencji ich ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę (24.06) o godz. 10.00.
  3. W środę (20.06) po Mszy świętej wieczornej spotkanie Franciszkanów Maryi.
  4. W piątek (22.06) Msza święta na zakończenie roku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników Szkół. Wspólnie podziękujmy za Boże błogosławieństwo w tym roku szkolnym i katechetycznym.
  5. W przyszłą niedzielę (24.06) o godz. 11.30 Msza święta za Ojczyznę.
  6. W przyszłą niedzielę (24.06) przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jest to uroczystość odpustowa św. Janów w naszej Katedrze i Miasta Torunia. Tego dnia nasz Ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny. Polecamy osobę Ks. Proboszcza waszym modlitwom.
  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennieo godz. 17.30 dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy.
  2. Mężczyźni, którzy chcą wziąć udział w akcji: „Oblężenie Jasnej Góry” proszeni są o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej Ojców Paulinów lub pod numerem telefonu : 504-235-168. Koszt 70 zł, wyjazd o godz. 8.00, zbiórka przy kościele Ojców Paulinów.
  3. VIII PIESZA PIELGRZYMKA ŚLADAMI MĘCZEŃSTWA BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI wyrusza 22 czerwca o godz.13.00 z Górska, spod krzyża upamiętniającego miejsce porwania księdza Jerzego, a zakończy się Mszą świętą w kościele pw. MB Fatimskiej we Włocławku. Zapisy pod numerem telefonu: 501 – 937 – 378.
  4. Trwa rekrutacja do WSD w Toruniu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  5. Prasa katolicka u ministrantów.

W minionym tygodniu odeszły do Pana:

Ś. P. + Krystyna Klecha,

Ś. P. Krystyna Lewandowska,

Ś. P. Helena Pierzkalska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…