Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś, imieniny Biskupa Toruńskiego Wiesława. Otaczamy wdzięczną modlitwą Ks. Biskupa Ordynariusza naszej Diecezji Toruńskiej. Ad multos annos.

2. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. W zbieraniu ofiar do puszek, po każdej Mszy św., pomaga nam nasza Wspólnota Żywego Różańca, za co z góry Bóg zapłać!

3. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej, a o godz. 15.00 w kościele spotkanie rodziców tych dzieci tutaj w kościele.

4. Po każdej Mszy świętej można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz można się zaopatrzyć w ozdoby i pamiątki na Święta, wykonane przez osoby z Terapii  Zajęciowej „Współpraca” – wspólnoty z tzw. „Pałacyku”.

5. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy.

6. Kosz na produkty trwałe wystawiony jest przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tymi darami wspieramy ubogich z naszej Parafii.

7. Kto nie otrzymał opłatków wigilijnych – do nabycia w zakrystii, biurze parafialnym oraz u Panów przed Kościołem wraz ze świecami Caritas.

8. W czwartek i w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele wyjątkowo od godz. 15:00, ponieważ są to dni techniczne dla budowy szopki Bożonarodzeniowej, a więc w czwartek i w piątek Adoracja od godz. 15:00 do 18:00.

9. W piątek (14.12) po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

10. W sobotę (15.12) o godz. 10.00 w kościele spotkanie formacyjne dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej.

11. W sobotę (15.12) o godz. 15.00 spotkanie Parafialnego Klubu Seniora w salce parafialnej.

12. W przyszłą niedzielę (16.12.) spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 13:00.

13. W poniedziałek (17.12.) Wspólny Wieczór Wigilijny. Zapraszamy wszystkie wspólnoty na Mszę św. o godz. 18:00 i po Mszy św. spotkanie na plebanii pod przewodnictwem Zakonu Rycerzy Kolumba. Serdecznie zapraszamy.

14. W piątek (21.12.) o godz. 18:00 – spotkanie Rady Parafialnej. O godz. 18:00 Msza św. i po Mszy spotkanie.

15. W sobotę (22.12) Wigilia ministrantów i lektorów o godz. 16.00 w salkach.

16. Wigilia dla osób samotnych – parafia katedralna, ul. Żeglarska 16, w Sali pod św. Janami, 24.12.2018r. Zgłoszenia w biurze przy Katedrze.

17. Dziękujemy za kolektę na ogrzewanie naszego Kościoła.

18. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści, o korzystanie z elementów odblaskowych, z uwagi na dużą liczbę wypadków.