Niedziela Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny i powracamy do okresu Zwykłego w ciągu roku.

2. W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt – czyli święto N.M.P. Matki Kościoła.

3. Dziś zapraszamy do udziału w Marszu dla życia i rodziny pod hasłem „Wierni dziedzictwu Jana Pawła II – zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny. Rozpoczęcie Mszą św. o 12.30 w katedrze toruńskiej, a o 14.00 marsz wyruszy z rynku staromiejskiego. Szczegóły na plakacie, który znajduje się w gablocie ogłoszeń.

4. Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci i młodzież – na nabożeństwa majowe – codziennie przez cały miesiąc o 17.30

5. Trwamy w nowennie przed święceniami kapłańskimi. Podczas nabożeństwa majowego modlimy się o powołania i za powołanych, Nowenna ta potrwa do piątku 24 maja. W sobotę 25 maja o godz. 10.00 dwóch diakonów przyjmie w katedrze toruńskiej święcenia prezbiteratu. Prosimy o gorliwą modlitwę za przyszłych kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania.

6. Przełom maja i czerwca jest czasem, kiedy również księża obchodzą rocznice swoich święceń kapłańskich. Daty święceń kapłańskich:
    ks. Proboszcz: 25 V 1980r
    ks. Krzysztof: 16 VI 2007r
    ks. Bartosz: 30 V 2020r
    ks. Paweł 29 V 2021r

7. W czwartek 23 maja w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem dzień modlitw o świętość kapłanów Diecezji Toruńskiej. W naszej katedrze Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczyć Abp Wojciech Polak – Prymas Polski.

8. Za tydzień przypada Niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej

9. W poniedziałek 20 maja o godz. 19.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy również po dwóch przedstawicieli z każdej grupy parafialnej oraz posługujących podczas procesji Bożego Ciała.

10. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i jednocześnie nasz odpust parafialny obchodzić będziemy w przyszły czwartek 30 maja.

11. Nasza parafia organizuje Festyn Parafialny. W tym roku odbędzie się on w dniu rozpoczęcia wakacji w sobotę 22 czerwca w godz. 16.00 – 19.00
    Organizatorzy proszą o różnego rodzaju fanty, które przynosić można do zakrystii lub biura parafialnego.

12. W sobotę 1 czerwca odbędzie się autokarowa Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. W programie: Godzinki do Matki Bożej, konferencja, różaniec, Spotkanie z Papieskimi Dziełami misyjnymi i Msza św. W drodze powrotnej nawiedzimy jeszcze dwa sanktuaria: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
    w Wielgomłynach i Sanktuarium św. Anny w Przyrowie. Koszt pielgrzymki to 110 zł. Zapisywać się można w zakrystii. Planowany wyjazd o godz. 5.00 rano spod kościoła. Powrót do Torunia ok. godz. 21.30.

13. W tym tygodniu do wieczności odszedł:

+ ks. Dawid Szymaniak, obecny proboszcz parafii w Gorczenicy, były wikariusz naszej parafii
    Może być czarno-białym zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.