12.08.2018r. XIX Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że bez spożywania „chleba z nieba” – Komunii Świętej nie osiągniemy zbawienia.

1. W naszych codziennych modlitwach polecajmy pielgrzymów z naszej Parafii i diecezji, którzy podążają na Jasną Górę.

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Pomagają nam w zbiórce Wspólnota Franciszkanów Maryi i Rycerze Kolumba.

1. W poniedziałek (13.08.) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców przy ul. Jamontta 1 po odbiór figurki Matki Bożej Fatimskiej do peregrynacji w naszych rodzinach.

1. W poniedziałek (13.08.) nabożeństwo fatimskie: po Mszy św. o godz. 18.00 procesja, czuwanie do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.

1. We wtorek (14.08.) św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Odpust na Rubinkowie III. Suma odpustowa o godz. 18.00

1. W środę (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica cudu nad Wisłą (1920). W polskiej tradycji MB Zielnej. Obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Jest to uroczystość nakazana. Msze św. jak w niedzielę łącznie z Mszą św. o godz. 20.00.
    W tym dniu odpust w naszym dekanacie w kościele Wniebowzięcia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00. W naszej Parafii Msza św. za Ojczyznę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

1. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej 30 młodym ludziom po maturze proponuje bezpłatne studia licencjackie na tej uczelni z perspektywą przedłużenia tej oferty do magisterium. Przyjęcia według kolejności zgłoszeń do 31 sierpnia. Serdecznie zachęcamy. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

1. Szczególne podziękowanie kierujemy do naszych Parafian, którzy w miniony piątek gościli minipielgrzymkę. Dziękujemy za Mszę św., modlitwę, adorację i gościnę na placu przykościelnym, za otwartość serc i upieczenie ciast. Bóg zapłać!

1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Prasa katolicka u ministrantów.