Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu
26 marca 2023

 1. Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas redemptorysta o. Andrzej Mikuć pochodzący z Torunia, a obecnie posługujący w Lublinie. Nauki rekolekcyjne w niedziele odbędą się na wszystkich Mszach, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Podczas rekolekcji Msza św. zostaje przesunięta z godz. 8.00 na godz. 9.00.

 2. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które odbędzie się o godz. 17.00.

 3. Dzisiaj po Mszach św. serdecznie zapraszamy na kiermasz prac świątecznych. Ozdoby wielkanocne przygotowały i rozprowadzać będą osoby ze Stowarzyszenia „Współpraca” z tzw. Pałacyku. Dochód przeznaczony jest na utrzymanie pensjonariuszy. Bóg Zapłać.

 4. Spowiedź święta wielkanocna odbędzie się w czwartek 30 marca w godzinach rannych od 8.30 do 10.00 oraz wieczorem od 18.30 do 21.00 z przerwą między 20.00 a 20.30. Kartki do spowiedzi św. wielkanocnej dostępne w zakrystii i biurze parafialnym. Zwracamy się z prośbą, aby w miarę możliwości przybyć do spowiedzi w godzinach porannych, gdyż wieczorem będzie mało kapłanów, ponieważ tego dnia księża z dekanatu uczestniczą w kapłańskim wieczorze skupienia.

 5. Droga krzyżowa ulicami naszego osiedla odbędzie się w piątek 31 marca po Mszy św. wieczornej. Tego dnia Droga Krzyżowa odbędzie się również dla dzieci o godz. 16.45, nie będzie natomiast Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

 6. Trwa nabór do scholi parafialnej. Zapraszamy serdecznie dzieci, które chcą śpiewać w naszej scholi. Osoby chętne zapisujemy po Mszy św. o 11.30, natomiast przesłuchania głosowe prowadzone przez Panią uczącą muzyki odbędą się w piątek o godz. 15.00 w salce parafialnej.

 7. Nauczycieli, pracowników służby zdrowia, administracji i mediów zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od poniedziałku 27 marca do środy 29 marca w kaplicy dolnej seminarium duchownego. Rozpoczęcie w poniedziałek o godz. 18.00. w programie oprócz Mszy św., konferencje tematyczne oraz koncert muzyki poważnej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 8. W sobotę 1 kwietnia przypada I sobota miesiąca. Tego dnia po Mszy św. o godz. 8.00 – różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Przed Mszą zapraszamy na różaniec w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11.00

 10. Także w przyszłą niedzielę 2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci Jana Pawła II.
  O godz. 21.37 spotkajmy się przy krzyżu misyjnym na wspólnej modlitwie.

 11. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Zostaną tego dnia odprawione ostatnie w tym roku Gorzkie Żale, które prowadzi dla nas ks. Paweł.
  Po zakończeniu nabożeństwa zostaną zebrane ofiary dla ks. Pawła, jako podziękowanie za nauki, które nas wprowadziły w Tajemnicę Paschalną: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

 12. Dziękujemy za składane do kosza Caritas produkty żywnościowe przeznaczone dla ubogich na święta wielkanocne.

 13. Bóg Zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 14. Szkoła Podstawowa nr 31 serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Konferencję pt. „Projekt Autyzm, zauważ, wesprzyj”, która odbędzie się 14 kwietnia. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły.

Możliwość komentowania została wyłączona.