I niedziela Adwentu

.11.2022

1. Z wielką radością rozpoczynamy Misje Parafialne, które poprowadzi dla nas Ojciec Paulin Bogdan Waliczek. Modlimy się o dary Ducha Świętego, o dobre owoce tych misji i nawrócenie dla nas. Plan Misji Świętych mamy już w swoich domach. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w naukach. Przypominajmy sobie o nich nawzajem, zwłaszcza, że odbywają się one raz na 10 lat. Niech dobry Bóg błogosławi Ojcu Rekolekcjoniście i nam wszystkim. Szczęść Boże!

2. Dziś, w niedzielę, na wszystkich Mszach świętych nauki misyjne wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, a w czasie Mszy św. o 10.00 intronizacja Pisma Świętego. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego tematem jest „Posłani w pokoju Chrystusa”. W Kościele modlimy się dzisiaj szczególnie za cierpiących i opuszczonych na Ukrainie, prosząc o pokój, a także za wszystkie ofiary prześladowań w 90 rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie.

3. Roraty w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o 6.30. Zapraszamy całe rodziny z lampionami.

4. W czasie misji Msze św. codziennie o 6.30 (roraty), 9.00 (nie będzie Mszy św. o 8.00 – intencja zamówiona na godzinę 8.00 zostanie odprawiona w czasie Mszy św. o 9.00) i 18.00.

5. W poniedziałek na Mszach Świętych o 9.00 i 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, a po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w kierunku przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 31. Na Drogę Krzyżową zabierzmy ze sobą lampiony lub świece.

6. We wtorek dzień spowiedzi świętej adwentowej z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. Kapłani spowiadać będą rano od 10.00 do 12.00, po południu od 16.00 do 18.00 i wieczorem od 19.00 do 21.00, z przerwą od 20.00 do 20.30. Zapraszamy do skorzystania z daru sakramentu pokuty i pojednania.

7. W środę w czasie Mszy św. o 9.00 i 18.00 nauki z prośbą o przebaczenie.

7. Każdego dnia Misji Świętych (do środy włącznie) zapraszamy na Apel Jasnogórski o 21.00.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Misji Świętych codziennie od 7.30 do 18.00, a w niedzielę od 14.00 do 18.00.

8. W czwartek o 9.00 Msza św. z udziałem osób starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy rodzinę, sąsiadów i osoby mające pojazdy o pomoc chorym w dowiezieniu ich do kościoła i zawiezieniu z powrotem do domu.

9. Główne uroczystości związane z jubileuszem 35. rocznicy utworzenia Parafii w czwartek 1 grudnia. O godzinie 18.00 uroczysta Msza św. w związku z jubileuszem i zakończeniem Misji Świętych pod przewodnictwem naszego Księdza Biskupa Diecezjalnego Wiesława Śmigla. Uroczystość uświetni chór pod dyrekcją Pana Janusza Heyki. Po Mszy św. poświęcenie Krzyża Misyjnego i pasyjki Pana Jezusa, którą ofiarowały dzieci pierwszokomunijne, dlatego prosimy, aby zgromadziły się one przy Krzyżu z lampionami. Zachęcamy też do obejrzenia wystawy przedstawiającej historię parafii umieszczonej w naszym kościele, a przygotowanej przez naszych parafian.

10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy piątek spowiedź święta od godziny 17.00. Dodatkowa Msza św. także o godzinie 17.00. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych przesuwamy na 22.12 (czwartek) od godziny 8.30.

11. W środę 30 listopada, w święto św. Andrzeja swoje imieniny obchodzić będzie Ksiądz Biskup Andrzej Suski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

12. Tak jak informowaliśmy wcześniej zaraz po Misjach rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli tzw. kolędę. Plan odwiedzin duszpasterskich jest następujący:
– w sobotę 3 grudnia od 15.00 – osiedle Bukowa Kępa, ul. Wierzbowa i Niesiołowskiego 16
– w niedzielę 4 grudnia od 15.00 – ul. Działowskiego 2 i 4 oraz Niesiołowskiego 2
– w poniedziałek 5 grudnia od 16.00 – ul. Działowskiego 6 i 8
– we wtorek 6 grudnia od 16.00 – ul. Działowskiego 10 i 12 oraz Niesiołowskiego 6
– w środę 7 grudnia od 16.00 – ul. Niesiołowskiego 8, 10 i 12
Dalszy plan kolęd

13. Kosz Caritas na trwałe produkty żywnościowe dla potrzebujących wystawiony jest przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

14. Trwa roznoszenie opłatków. Zapraszamy osoby chętne do pomocy. Osoby, które roznoszą opłatki otrzymują specjalne pisemne upoważnienie księdza Proboszcza.

15. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek jako pomoc materialna dla Kościoła na Wschodzie. Prosimy o pomoc w zbieraniu Wspólnotę Krwi Chrystusa i Klub Seniora. Już teraz dziękujemy za Waszą pomoc.

16. Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy są do nabycia po każdej Mszy św. u naszych panów z Rady Parafialnej w następujących cenach: małe po 15 zł,. duże po 25 zł, a ozdobne po 27 zł.

17. Dziękujemy Pani Beacie Maciejewskiej z mężem i dziećmi za przygotowanie kolejnego już parafialnego kalendarza adwentowego z postanowieniami na każdy dzień. Serdeczne Bóg zapłać! Kolejne kartki z kalendarza dzieci będą mogły otrzymać u ministrantów w niedzielę po Mszy św. o 11.30, a od poniedziałku do piątku po Roratach o 6.30.

Możliwość komentowania została wyłączona.