II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28.02.2021 R.

1. Dziś 28 lutego Dzień Modlitw i pomocy finansowej dla misjonarzy Ad Gentes z Azji, Oceanii, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Ofiary pieniężne można składać do puszek po każdej mszy świętej. O pomoc w zbieraniu prosimy wspólnoty Franciszkanów Maryi i Rycerzy Kolumba.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
    Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu:
    – po mszy św.o godz. 8.00
    – godz.16.45 dla dzieci
    – godz.17.30 dla młodzieży i dorosłych
    – Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00

1. Na czas Wielkiego Postu biuro parafialne w piątek rano czynne do godz. 9:30.

1. We wtorek (2.03.) spotkanie formacyjne Żywego Różańca w ramach mszy św. o godz. 18:00.

1. W przyszłą Niedzielę (7.03.) po mszy św. o godz. 13.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

1. Od 1.03. rozpoczynamy msze święte gregoriańskie w intencji śp. ks. kan. Mirosława Owczarka- pierwszego proboszcza naszej parafii.

1. Przy ołtarzu MB został ustawiony kosz Caritas. Zapraszamy aby składać do niego dary żywnościowe. Przeznaczone one zostaną dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jest to także forma jałmużny wielkopostnej. Prosimy o nie wrzucanie odzieży ani czasopism. Przy tym samym ołtarzu została ustawiona skarbonka. Ofiary wrzucane do skarbonki są przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz dekoracje kościoła okazji świąt Wielkanocnych. Za wszystkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Rekolekcje szkolne odbywają się według podanego wcześniej planu.Terminarz rekolekcji szkolnych wygląda następująco:
    1.03.-3.03.- Rekolekcje SP nr 16
    4.03-5.03.- Rekolekcje SP Społeczna
    8.03.-10.03.- Rekolekcje SP 31
    15.03.-17.03.- Rekolekcje SP 19
    Jednocześnie przypominamy, że plan jak i forma rekolekcji może ulec zmianie. Jest to związane z panującą sytuacją epidemiczną.

3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
    I Czwartek- dzień w intencji modlitw o powołania do służby w kościele
    I Piątek- spowiedź od godz. 16:00.
    I Sobota- nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy o godz. 8:00.

4. Chorych według potrzeby kapłani odwiedzą w I sobotę od godziny 8:30. Księża sami skontaktują się z rodzinami chorych do których udają się regularnie w celu omówienia odwiedzin. Jednak kto by chciał jeszcze przyjąć posługę sakramentalną prosimy o kontakt telefoniczny.

5. Kolekta z przyszłej Niedzieli przeznaczona na WSD w Toruniu. Polecamy ofiarności wiernych i już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.