VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
9.05.2021 r.

1. W przyszłą Niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Trwamy w miesiącu maju. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Rozważania w ramach kazania na mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Oparte są na nauczaniu Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego.

1. W najbliższy czwartek 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie, które będą trwały do października. Msza św.o godz. 18:00 z procesją. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Czuwanie potrwa do godz. 21:00 zakończone Apelem Jasnogórskim

2. Trwają przygotowania naszej parafii do peregrynacji Obrazu Świętej Rodziny. To uroczyste wydarzenie dla naszej wspólnoty będzie miało miejsce dnia 22 maja. Rozpoczniemy je rekolekcjami tzw. Triduum przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Temat rekolekcji i nauk w czasie nawiedzenia obrazu to „Żyć jak Święta Rodzina”. Są one skierowane głównie do małżeństw i rodzin.

21.05.(piątek)
    godz. 18:00 Msza święta z nauką rekolekcyjną

22.05.(sobota)
    godz. 18:30- Nabożeństwo oczekiwania na obraz św. Rodziny
    godz. 19:00- Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Bpa Toruńskiego Wiesława Śmigla
    Uwaga! Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18:00! Intencje z tej mszy są przeniesione na godz. 19:00.
    godz. 20:30- czuwanie wspólnot: nabożeństwo pokutne i modlitwy oraz spowiedź święta
    godz. 23:00- zakończenie czuwania wspólnot

23.05 (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego
    Msze święte jak w każdą niedzielę. Nauki rekolekcyjne na każdej mszy świętej w ramach kazań.
    godz. 10:00 – Suma z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
    godz. 15:00- Koronka do Bożego Miłosierdzia
    godz. 17:00- Msza święta na pożegnanie obrazu
    Uwaga! Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18:00! Intencje z tej mszy są przeniesione na godz. 17:00.
    godz. 18:00Nabożeństwo zakończenia peregrynacji wraz z majowym
    godz. 18:30- Przejazd obrazu do parafii OO. Paulinów .

1. W piątek (14 maja) przypada V rocznica konsekracji naszego kościoła. Polecamy modlitwie całą wspólnotę parafialną. Budowniczych i wszystkich którzy swoimi ofiarami, cierpieniem duchowo i modlitewnie wspierają naszą świątynię oraz wspólnotę. Niech Bóg nam wszystkim Błogosławi, a zmarłym parafianom niech udzieli daru życia wiecznego. Uroczysta msza święta z tej okazji o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

1. Przypominamy o obowiązującym limicie w miejscach kultu na nabożeństwach, dezynfekcji, maseczkach i dystansie 1,5 m.

1. W najbliższą sobotę sprzątanie kościoła. Zapraszamy chętne panie i panów do pomocy. Początek od godz. 10:00.

1. Dnia 20.05. o godz. 9:00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Wspieramy w ten sposób misje w Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Sprzęt przywozimy dzień wcześniej 19.05. i składamy za kościołem.

1. Polecamy film Wyrok na Niewinnych, opowiadający o kulisach podziemia aborcyjnego. Film jest oparty na faktach. Dostępny na stronie Rafaelkino.pl. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.