Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła
24 września 2023

 1. dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za udział w Wieczystej Adoracji którą przeżywaliśmy w minioną środę. Dziękujemy szczególnie za obecność w godzinach nocnych. Bóg zapłać.

 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  – we wtorek 26 września wspomnienie śśw. Męczenników Kosmy i Damiana
  – w środę 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  – w czwartek 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika
  – w piątek 29 września święto śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  – w sobotę 30 września wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej próba zespołu muzycznego. Zapraszamy chętne osoby w różnym wieku, które lubią śpiewać i wielbić Pana Boga.

 4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce spotkanie Franciszkanów Maryi. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 5. Od wielu lat co roku 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, wychodzi inicjatywa, by stanąć na ulicach naszych miejscowości i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Odpowiadając na tę inicjatywę zapraszamy w najbliższy czwartek 28 września na godz. 15.00, by pod naszym krzyżem misyjnym odmówić koronkę w łączności z całą Ojczyzną.

 6. W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Faustinum. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia oraz koronka, następnie spotkanie formacyjne na plebanii oraz Msza św. w kaplicy na plebanii.

 7. W sobotę 30 września o godz. 11.00 będzie miało miejsce sprzątanie kościoła. Prosimy do pomocy panów i panie.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Stąd też w przyszłą niedzielę 1 października na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy nastąpi spotkanie rodziców i dzieci z ks. Proboszczem.

 9. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30.

 10. Od przyszłej niedzieli można składać wypominki. W tym roku wypominki przyjmować będziemy nie w biurze lecz przy wyjściu z kościoła.

   

Możliwość komentowania została wyłączona.