Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019 r. – XXIX Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną. Nadzwyczajny miesiąc misyjny w całym Kościele powszechnym, ogłoszonym przez Ojca świętego Franciszka: „Ochrzczeni i posłani”. Polecamy w naszych modlitwach tych, którzy głoszą Słowo Boże. Wesprzyjmy też Dzieło Misyjne Kościoła naszymi ofiarami. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
2. Zachęcamy do odmawiania Różańca: o godz. 17.00 Różaniec dla dzieci, dorośli i młodzież po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
3. Nasza Parafia zaprasza do licznego udziału w doniosłych uroczystościach wprowadzenia relikwii Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego – Apostoła Kazachstanu. Jutro (w poniedziałek) o godz. 18.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tomasza Pety Metropolity Kazachstanu z udziałem zaproszonych gości, kapłanów, sióstr zakonnych oraz wiernych. Po Mszy świętej Różaniec. Po Różańcu oddamy cześć relikwiom Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego. Raz jeszcze wszystkich serdecznie zapraszamy również w imieniu wspólnot Sybiraków represjonowanych i wszystkich repatriantów Golgoty Wschodu.
4. Jutro (w poniedziałek) Rekolekcje „Odnowy w Duchu Świętym”. Rozpoczęcie w poniedziałek (21.10) o godz. 19.30 w Centrum Dialogu, Plac Frelichowskiego 1. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
5. Pojutrze we wtorek (22.10) Ks. Arcybiskup Metropolita Kazachstanu Tomasz Peta będzie przewodniczył Mszy świętej o godz. 12.00 w Sanktuarium wotywnym Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II na Ul. Staro toruńskiej przy Porcie Drzewnym w Toruniu. Na Mszy zostanie poświęcona płaskorzeźba „Matki Bożej z Rybami” z Sanktuarium Narodowego w Oziornoje. Zostaną też uroczyście wniesione relikwie Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego. Na tą Uroczystość w imieniu Kustosza Sanktuarium ojca Andrzeja i Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka serdecznie zapraszamy.
6. W środę po Różańcu dla dorosłych zapraszamy mieszkańców bloku Dziewulskiego 33 po odbiór figury
7. Matki Bożej Fatimskiej do nawiedzenia naszych rodzin.
8. W przyszłą niedzielę (27.10) V Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie o godz. 12.30. Zbiórka i prezentacja świętych i błogosławionych w kościele ojców Paulinów na Skarpie. O godz. 13.00 Msza święta, o godz. 14.00 przemarsz do kościoła św. Maksymiliana Kolbego na Rubinkowie III. Serdecznie zapraszamy.
9. Wypominki jednorazowe i intencje na Mszę świętą zbiorową można zamawiać w biurze parafialnym, natomiast wypominki roczne zamawiamy do końca listopada.

Sprawy budowlane:
Zamówiliśmy już około 300 m 2 granitu na nasz kościół dla części chóru, mamy nadzieję położyć jeszcze w tym roku posadzkę granitową również na chórze, ufamy, że to się nam uda. Stąd jeszcze raz dziękujemy za wszystkie składane ofiary pieniężne na ten cel. Bóg zapłać wszystkim.