Pielgrzymka do Włoch

Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu we współpracy z biurem podróży LIKE TRAVEL, organizuje PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Termin: 07-17.05.2019r.
Cena: 2300 zł.

BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Osoby zapisane na pielgrzymkę proszone są o jak najszybsze uzupełnienie danych osobowych i wpłacenie pierwszej raty w wysokości 750 zł. w biurze parafialnym.

18.11.2018 (niedziela) po Mszy św. wieczornej – ok. godz. 18:50 spotkanie uczestników pielgrzymki z Przewodnikiem (do ponownego sprawdzenia proszę zabrać ze sobą nr PESEL i nr telefonu).

W programie:
1. Dzień:7.05
18:00 Wyjazd z Torunia do Włoch.
2. Dzień: 8.05
Przejazd do hotelu pod Wenecją/Padwą. Msza św. w drodze (możliwość na Kahlenbergu, nad Jeziorem Worthersee). Odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.
3. Dzień:9.05
Po śniadaniu przejazd do Wenecji, rejs promem. Zwiedzanie miasta na wodzie: Kościół Santa Maria della Saltute, Most Akademia, Rialto, Westchnień, Bazylika i Plac św. Marka (Msza św. w Wenecji).
Zakwaterowanie w okolicach Rimini, obiadokolacja i nocleg.
4. Dzień:10.05
Śniadanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka (Msza św. w klasztorze), Bazyliki Św. Klary, Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z Porcjunkulą. Zakwaterowanie w hotelu w
okolicy Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.
5. Dzień:11.05
Śniadanie. Przejazd do Watykanu: zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra (ołtarze, grób św. Jana Pawła II, krypty papieskie). Zwiedzanie Muzeów Watykańskich z Kaplicą Sykstyńską.
Kontynuacja zwiedzania miasta: Koloseum, Forum Romanum, Bazylika św. Jana na Lateranie (Msza św.), Santa Maria Maggiore. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
6. Dzień:12.05
Po śniadaniu przejazd do Watykanu (Msza św. w Domu Polskim lub Kościele Jezuitów). Udział w modlitwie Anioł Pański (podczas obecności papieża). Czas wolny w Watykanie na zakup pamiątek.
Zwiedzanie Rzymu Barokowego: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi. Przejście na Wzgórze Kapitolińskie. Przejazd i zwiedzanie bazyliki św. Pawła za Murami. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7. Dzień: 13.05
Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie klasztoru Benedyktynów oraz polskiego cmentarza z gen. Wł. Andersem – Msza św. na polskim cmentarzu. Przejazd na nocleg i obiadokolację do San Giovanni Rotondo.
8. Dzień: 14.05
Śniadanie. Spacer do Sanktuarium Ojca Pio (grób, muzeum, droga krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu), Msza święta. Przejazd do Monte San Angelo – zwiedzanie Sanktuarium św. Michała Archanioła w grocie skalnej. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Możliwość wzięcia udziału w nabożeństwach wieczornych w San Giovanni Rotondo.
9. Dzień: 15.05
Po śniadaniu przejazd do Lanciano – Msza św. w miejscu Cudu Eucharystycznego. Przejazd do Manopello – zwiedzanie Bazyliki Świętego Oblicza. Przejazd do Loreto. Zwiedzanie Bazyliki Domu Maryi, spacer na polski cmentarz. Obiadokolacja i nocleg.
10. Dzień:16.05
Śniadanie. Przejazd do Padwy: zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, Msza Św. Spacer po Padwie: plac Prato della Valle z 78 pomnikami w tym polskich królów, Uniwersytet, Piazza della Erbe. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
11. Dzień: 17.05
Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza św. w drodze. Zakończenie pielgrzymki w godz. nocnych.

******

Cena dla 45 uczestników: 2300 zł

Cena zawiera:
– 9 noclegów we Włoszech w hotelach 3* ze śniadaniami ( kontynentalne ) i obiadokolacjami 3-daniowymi.
– Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast.
– Ubezpieczenie KL i NNW.
– Opiekę pilota na całej trasie. Przewodników lokalnych w Asyżu, Watykanie i Muzeach Watykańskich
– Zestaw słuchawkowy Tourguide na wszystkie dni. Dodatkowe słuchawki w Watykanie, Asyżu i Muzeach Watykańskich.
– Bilety wstępu do Muzeów Watykańskich oraz rejs statkiem do Wenecji.

******

Uwagi:
1) Po Rzymie poruszamy się autokarem i pieszo (żadnych przejazdów metrem, kolejkami i pociągami z powodu sytuacji stresujących i niebezpieczeństw zagubienia i kradzieży).
2) Wyżywienie w postaci śniadań (kontynentalne) i obiadokolacji (2 dania i deser + woda). Inne napoje (cola, sok, wino, piwo dodatkowo płatne).
3) Cena zawiera wszystkie składowe naszej pielgrzymki, nie zbieramy żadnych kwot w euro na przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe, bilety, itp. w trakcie trwania pielgrzymki. Wszystko co zawiera cena jest wyraźnie wymienione.
4) Autokar nowoczesny, klimatyzowany z wc ( otwartym ). Możliwość zakupu w autokarze kawy, herbaty, wody.
5) Ubezpieczenie od Kosztów Leczenia i Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – nie ma potrzeby wyrabiania karty EKUZ w NFZ.
6) W celu wygodnego zwiedzania zapewniamy zestawy słuchawkowe. Do zwiedzania Muzeów Watykańskich oraz Bazyliki św. Piotra oraz św. Franciszka zapewniamy wymagane przez to miejsca odrębne systemy słuchawkowe.
7) Podczas trwania pielgrzymki co kilka dni zatrzymujemy się przy markecie w celu zrobienia zakupów.
8) Programu staramy się „nie przeładować” Zawsze lepiej coś dołożyć w momencie gdy grupa jest mobilna, sprawna itp. niż biegać z wywieszonym językiem
9) Opłaty:
1. Podczas zapisów zaliczka w kwocie – 750 zł.
2. Do 16.12.2018r. – 750 zł.
3. Do 24.03.2019r. – 800 zł.

Komentarze są wyłączone.