Liturgiczna Służba Ołtarza

Służba Liturgiczna liczy obecnie 24 lektorów, 21 ministrantów i trzech akolitów stałych (nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej). Ministranci podzieleni są na grupy, które mają swoje dyżury na Mszy świętej w tygodniu oraz w niedzielę. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę w kościele: W pierwszą sobotę miesiąca zbiórka dla wszystkich o godzinie 11:00 w kościele, a w pozostałe soboty Kandydaci na ministrantów o godz. 9:30, Ministranci o godz. 10:00, Ceremoniarze o godz. 11:00, Lektorzy o godz. 13:00. Ministrantów i Lektorów obowiązuje regulamin Służby Liturgicznej. Ich aktywność w parafii jest monitorowana przez system punktowy i nagradzana przez ks. opiekuna, którym jest Ks. Bartosz Kwiatkowski. Ministranci nie tylko odbywają formację liturgiczną i biblijną, ale biorą udział w rozgrywkach piłki nożnej, w której odnoszą sukcesy. Raz w tygodniu grają w piłkę nożną halową. Trenują przed turniejem dekanalnym, rejonowym i diecezjalnym, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. W wakacje wyjeżdżają na wypoczynek. Byli w Karpaczu, w Zakopanem, w planach jest pobyt w Górach Stołowych. Zapisy kandydatów przyjmowane są w każdą sobotę o godz. 11.30 w kościele oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w zakrystii. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie chłopców z klas drugich i trzecich Szkół Podstawowych, aby przyłączyli się do Liturgicznej Służby Ołtarza.