IV Niedziela Wielkanocna
21 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. W naszym kościele obchodzimy uroczystość wprowadzenia relikwii i obrazu św. Faustyny Kowalskiej. Jest to szczególne wydarzenie dla naszej wspólnoty „Faustinum”. Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczyć będzie ks. prał Stanisław Majewski – kustosz diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu, który skieruje do nas również Słowo Boże. Relikwie wniesie siostra Miłosierdzia Bożego Maria Faustyna Ciborowska, natomiast obraz z wizerunkiem św. Faustyny poniosą członkowie „Faustinum”, którzy upiększą również całą liturgię Mszy św.

Siostra Maria Faustyna po modlitwie postkomunijnej skieruje do nas kilka słów na temat Bożego Miłosierdzia i założycielki zakonu sióstr Miłosierdzia. Po zakończeniu Mszy nastąpi poświęcenie obrazów z wizerunkiem Miłosierdzia Bożego i św. siostry Faustyny.

2. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Bartosz, któremu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczęść Boże!

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
    – we wtorek uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski
    – w czwartek święto św. Marka Ewangelisty – jest to również dzień modlitw o urodzaje.
    Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu próby do I Komunii św. dla dzieci ze szkoły podstawowej
    SP 16 odbędą się we wtorek o godz. 16.00
    SP 31 odbędą się we wtorek o godz. 15.00 i w środę o godz. 14.30

5. I Komunia Święta odbędzie się
    dla dzieci ze szkoły SP 16 w sobotę 27 kwietnia o godz. 10.00
    dla dzieci ze szkoły SP 31 w sobotę 27 kwietnia o godz. 12.00
    dla dzieci ze szkoły Społecznej w niedzielę 28 kwietnia o godz. 10.00
    dla dzieci ze szkoły Specjalnej nr 19 w niedzielę 28 kwietnia o godz. 13.00

6. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się w piątek 26 kwietnia
    o godz. 15.00 dla SP 16 i SP 19, natomiast od 16.30 dla SP 31 i SP Społecznej.
    W związku z tym nie będzie w kościele Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.

7. Na I Spowiedź dzieci przynoszą ze sobą serduszko z wypisanym swoim imieniem i nazwiskiem oraz jedną białą różę.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców dzieci I-komunijnych o pomoc w sprzątaniu i dekorowaniu kościoła.

9. W następną niedzielę rozpoczynamy już Biały Tydzień. W niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, natomiast w tygodniu Msza św. dla dzieci odprawiana będzie o godz. 17.00. Dzieci I-Komunijne podczas całego Białego Tygodnia przychodzą do kościoła w swoich szatkach.

10. Na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę 4 maja planowany jest wyjazd do Częstochowy jako dziękczynienie Panu Jezusowi i Matce Najświętszej za dar I Komunii. Planowany wyjazd o godz. 5.00 natomiast powrót ok. godz. 22.00.

11. Organizujemy także pielgrzymkę parafialną do Rzymu jako dziękczynienie z okazji 25 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu oraz beatyfikacji ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Pielgrzymka planowana jest na przełomie listopada, a szczegółowy plan pielgrzymki pojawi się wkrótce.